Interpelacja w sprawie aktualnej liczby pojazdów samochodowych zarejestrowanych w Systemie Informatycznym CEPiK

22 czerwca ukazała się odpowiedź na interpelację w sprawie aktualnej liczby pojazdów samochodowych zarejestrowanych w Systemie Informatycznym Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców .

W odpowiedzi tej zawarto wyjaśnienie, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) jest podłączony do SI CEPiK. Jako podmiot uprawniony na podstawie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym może korzystać z nieodpłatnego pozyskiwania danych lub informacji zgromadzonych w SI CEPiK. Ponadto UFG przekazuje do CEPiK, jako podmiot do tego ustawowo zobowiązany, dane o zawartych polisach OC.

Tym samym zamieszczono wykaz następujących tabel:

  1. Tabela nr 1 Liczba pojazdów zarejestrowanych w Polsce w podziale na rodzaje pojazdów
  2. Tabela nr 2 Pojazdy zarejestrowane w Polsce podlegające obowiązkowemu ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej (polisa OC)
  3. Tabela nr 3 Liczba pojazdów zarejestrowanych w Polsce w podziale na rodzaje pojazdów z aktualnym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej (polisa OC)
  4. Tabela nr 4 Liczba pojazdów zarejestrowanych w Polsce w podziale na rodzaje pojazdów z aktualnymi badaniami technicznymi
  5. Tabela nr 5 Liczba pojazdów zarejestrowanych w Polsce w podziale na rodzaje pojazdów bez aktualnych badań technicznych
  6. Tabela nr 6 Średni wiek pojazdów zarejestrowanych w Polsce w podziale na rodzaje pojazdów posiadających aktualną polisę OC i bez polisy OC
  7. Tabela nr 7 Średni wiek pojazdów zarejestrowanych w Polsce w podziale na rodzaje pojazdów posiadających
    ważne badania techniczne i bez badań technicznych.

Ostatnia szansa na zapisy na wyjazd studyjny Belgia-Holandia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już tylko kilka dni pozostało do ostatnich zapisów na wyjazd studyjny organizowany przez Polskie Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO do Belgii oraz Holandii w terminie 11-14 października 2017 r.

Bliższe informacje na temat wyjazdu studyjnego znajdują się w załączonym programie.

Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o przesyłanie formularza zgłoszeniowego na numer faksu: (61) 877 06 05 lub pocztą elektroniczną na adres: biuro@ekoauto.org w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 czerwca 2017 r.

Ze względu na restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa wizyt grupowych w Parlamencie Europejskim w Brukseli, warunkiem koniecznym jest zgłoszenie się uczestników wyjazdu do dnia 30 czerwca br. bez możliwości nanoszenia korekty personalnej. Wszystkie zgłoszenia uczestników wyjazdu, które zostaną złożone po terminie 30 czerwca 2017 r. skutkować będą brakiem możliwość odwiedzenia Parlamentu Europejskiego wraz z  uczestnictwem w osobistych spotkaniach z Posłami do Parlamentu Europejskiego, organizowanych przez Stowarzyszenie EKO-AUTO.

Bliższe informacje pod numerami telefonu: +48 535 693 773, +48 533 666 815.

Zrównoważona mobilność – projekt opony z recyklingu

Prototypowa opona Michelin nie wymaga pompowania, a bieżnik można dodrukowywać podczas eksploatacji przy pomocy drukarki 3D. Proszek do drukarki powstaje m.in. z papieru, puszek i resztek żywnościowych.

Podczas światowego szczytu na rzecz zrównoważonej mobilności Movin’On firma Michelin zaprezentowała swoją pierwszą oponę z recyklingu. Opona pod nazwą Vision jest drukowana w 3D z biodegradowalnego materiału, do produkcji którego wykorzystano odpadki, takie jak papier, plastik, puszki, zużyte części elektroniczne i resztki żywnościowe.

Wykorzystanie druku 3D powoduje, że użytkownik może sam określić parametry opony, takie jak chociażby głębokość bieżnika. Zamiast litej gumy widzimy przypominającą koralowiec kolorową strukturę. Choć wygląda ona tak samo w każdym miejscu, to jej właściwości się zmieniają – w środku jest sztywna, a bliżej zewnętrznych krawędzi staje się coraz bardziej sprężysta.

Dzięki takiej konstrukcji Vision nie wymaga pompowania. Ponadto można także za pomocą drukarki uzupełniać ubytki czy uszkodzenia lub zmieniać rodzaj bieżnika wraz ze zmianą sezonu. Dodatkowo opona została wyposażona w sensory, co pozwala na komunikowanie się z kierowcą za pomocą aplikacji na smartfona.

Na razie jest to jednak wizja technologów, której wprowadzenia na rynek nie ma jeszcze w najbliższych, ani nawet w dalszych planach koncernu Michelin.

Movin’On to cykliczne wydarzenie poświęcone zrównoważonej mobilności, które w latach ubiegłych odbywało się pod nazwą Michelin Challenge Bibendum. W tym roku głównym tematem szczytu będzie inteligentna mobilność miejska. W Movin’On udział bierze około 3 000 uczestników reprezentujących 35 krajów oraz kilkanaście miejskich samorządów lokalnych.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Foto: Michelin

Wyjazd studyjny do Belgii oraz Holandii 11-14 października 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na niezapomniany wyjazd studyjny do Belgii oraz Holandii w terminie 11–14 października 2017 r. Wizyta w Parlamencie Europejskim gdzie podczas osobistego spotkania z Posłami do Parlamentu Europejskiego, zorganizowanego specjalnie dla uczestników wyjazdu, poruszone zostaną najważniejsze kwestie dotyczące branży recyklingu, ponadto Autostadt – istny Disneyland i mobilny raj dla fanów 4 kółek, zwiedzanie miasta rowerów czy regionalne stacje demontażu pojazdów to tylko niektóre z licznych atrakcji, które czekają na uczestników wyjazdu.

Serdecznie zapraszamy!

Program wyjazdu studyjnego:

PROGRAM WYJAZDU STUDYJNEGO BELGIA – HOLANDIA 11-14 PAŹDZIERNIKA 2017

Formularz zgłoszeniowy:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY