SENAT PRZYJĄŁ POPRAWKI DO USTAWY ZMIENIAJĄCEJ USTAWĘ O RECYKLINGU PWE

66138

Dnia 15 maja br.  w Senacie RP odbyło się posiedzenie Komisji Środowiska oraz Komisji Gospodarki Narodowej. Z treścią sprawozdania z obrad mogą zapoznać się Państwo klikając w zamieszczony poniżej link. Podczas posiedzenia Senatu RP, które odbyło się w dniach 20-21 maja br. przyjęto poprawki do ustawy o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz niektórych innych ustaw. W kolejnym etapie prac nad ustawą dokument trafi do Sejmu, który rozpatrzy poprawki wniesione przez Senat.

Czytaj dalejSENAT PRZYJĄŁ POPRAWKI DO USTAWY ZMIENIAJĄCEJ USTAWĘ O RECYKLINGU PWE

PRZEDSTAWICIELE EKO-AUTO WEZMĄ UDZIAŁ W SPOTKANIU ZESPOŁU DS. POJAZDÓW WYCOFANYCH Z EKSPLOATACJI

agenda-153555_1280Na dzień 25 maja 2015r. zaplanowane jest spotkanie, powołanego przez Ministra Środowiska, Zespołu do spraw pojazdów wycofanych z eksploatacji. Zgodnie z podaną wcześniej na naszej stronie internetowej informacją, w pracach Zespołu będą uczestniczyły osoby reprezentujące środowisko naukowe i gospodarcze. Do udziału w pracach Zespołu podczas spotkania 25 maja zostali zaproszeni przedstawiciele Stowarzyszenia EKO-AUTO.

Czytaj dalejPRZEDSTAWICIELE EKO-AUTO WEZMĄ UDZIAŁ W SPOTKANIU ZESPOŁU DS. POJAZDÓW WYCOFANYCH Z EKSPLOATACJI

POLACY SPROWADZAJĄ CORAZ WIĘCEJ UŻYWANYCH SAMOCHODÓW

newspapers-33946_1280W pierwszych czterech miesiącach 2015 roku zarejestrowano w Polsce 252 202 sprowadzone pojazdy. Jest to wynik o 7,6% wyższy w porównaniu do tego okresu ubiegłego roku. Z zestawienia Ministerstwa Finansów wynika, że 198 667 sprowadzonych do Polski w pierwszym kwartale tego roku pojazdów to używane auta osobowe. Porównując tę ilość do pierwszego kwartału 2014 roku (186 058) można zaobserwować wyraźny wzrost.

Czytaj dalejPOLACY SPROWADZAJĄ CORAZ WIĘCEJ UŻYWANYCH SAMOCHODÓW

POWOŁANO ZESPÓŁ DO SPRAW POJAZDÓW WYCOFANYCH Z EKSPLOATACJI

members-651819_1280Zarządzeniem Ministra Środowiska z dnia 23 kwietnia 2015r. powołano Zespół do spraw pojazdów wycofanych z eksploatacji, który ma pełnić rolę organu pomocniczego Ministra Środowiska. Zakres działania Zespołu ma obejmować analizę skuteczności systemu gospodarki PWE względem aktualnych przepisów, a także lokalizowanie obszarów problemowych (w szczególności dotyczących szarej strefy demontażu oraz możliwości osiągania poziomów odzysku i recyklingu) oraz proponowanie rozwiązań organizacyjnych i legislacyjnych dla wskazanych problemów.

Czytaj dalejPOWOŁANO ZESPÓŁ DO SPRAW POJAZDÓW WYCOFANYCH Z EKSPLOATACJI