VI Wideokonferencja Rady Przedsiębiorców z Rzecznikiem MŚP – INFORMACJE

Podczas wczorajszej wideokonferencji odbyło się spotkanie z wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju, Panem Bartoszem Marczukiem. Omawiane były sprawy zasad przydzielania subwencji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Do Pana Prezesa były kierowane liczne pytania techniczne związane z procedurą przydzielania środków.

Warto podkreślić, że członkowie Stowarzyszenia EKO-AUTO otrzymali środki już kilkanaście godzin po złożeniu wniosku. Cała procedura od złożenia wniosku do otrzymania przelewu zajmowała od 24 do 72 godzin.

Prezes Jakub Smakulski pogratulował tak sprawnego działania systemu. W imieniu branży zadał pytanie odnoszące się do możliwości składania więcej niż jednego z wniosków. W odpowiedzi zostało wyjaśnione, że wniosek można złożyć tylko raz (można ewentualnie skorzystać z procedury odwoławczej) i wskazać odpowiedni okres referencyjny (przychody z dwóch miesięcy 2020 roku lub miesiąca odpowiadającego w roku 2019). Prezes Bartosz Marczuk zaznaczył, że program ma trwać do lipca 2020 lub do wyczerpania środków.

Apelujemy, aby nie odkładać decyzji i podjąć próbę pozyskania subwencji. Możliwe jest umorzenie w wysokości do 75%.

Specjaliści Stowarzyszenia EKO-AUTO służą pomocą w wypełnianiu wniosków.