SPOTKANIA BRANŻOWE DLA STACJI DEMONTAŻU POJAZDÓW – JESIEŃ 2023

Miło nam poinformować o zbliżającym się cyklu regionalnych spotkań branżowych dla stacji demontażu pojazdów. Do organizacji kolejnej już edycji spotkań przyczyniły się liczne zmiany czekające branżę recyklingu pojazdów w najbliższym czasie.

PROGRAM SPOTKAŃ BRANŻOWYCH

Szczegółowo omówimy rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie wymogów dotyczących obiegu zamkniętego w projektach pojazdów i gospodarowania pojazdami wycofanymi z eksploatacji, zmieniające rozporządzenia (UE) 2018/858 i 2019/1020 oraz uchylające dyrektywę 2000/53/WE i 2005/64/WE. Blok ten będzie miał charakter warsztatów, podczas których zebrane postulaty przekażemy jako głos branży do komisji Parlamentu Europejskiego. W projekcie Rozporządzenia są wskazane m.in. istotne kwestie dotyczące zasad przydatności pojazdów do naprawy oraz kryteriów klasyfikacji pojazdów do demontażu, nowe wskaźniki obliczania poziomu odzysku i recyklingu, zasady minimalnych wymagań dla stacji demontaż, wykaz części, które nie będą mogły być ponownie używane, zasady wystawiania zaświadczeń o demontażu.

Kolejnym punktem spotkania będzie omówienie aktualnych procedur uzyskiwania decyzji odpadowych na okres kolejnych 10 lat oraz trudności napotykanych w trakcie postępowań administracyjnych.

W trakcie spotkania planujemy również poruszyć temat preferencyjnych pożyczek unijnych oraz aplikacji służących do sprzedaży części i złomu. Pozostawimy również przestrzeń do pytań i prowadzenia dyskusji na tematy ważne dla przedsiębiorców prowadzących stacje demontażu pojazdów.

LOKALIZACJA

Spotkania zaplanowane są w 6 miastach i odbędą się w godz. 10.00-13.00:

  • Legnica
  • Poznań
  • Tarnów
  • Strzelce Opolskie
  • Grudziądz
  • Radom

KOSZTY UCZESTNICTWA

Koszt udziału: 100 zł brutto od uczestnika. Wystawiamy faktury zw. z VAT.

Udział członków Stowarzyszenia jest nieodpłatny.

ZAPISY

Celem rezerwacji miejsc prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie na biuro@ekoauto.org.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY