Konferencja „Fachowcy-Fachowcom” 18.01.2018r.

 

Szanowni Państwo,

Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO z ogromną przyjemnością pragnie poinformować, że rozpoczęły się już zapisy na Ogólnopolską Konferencję dla stacji demontażu pojazdów oraz branży recyklingu „Fachowcy – Fachowcom”, która odbędzie się dnia 18 stycznia 2018 w Hotelu Magellan Spa&Business w miejscowości Bronisławów k. Piotrkowa Trybunalskiego.

Załączamy formularz, który wypełniony prosimy przesyłać skanem na adres biuro@ekoauto.org lub faxem na nr 61 877 0605.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM KONFERENCJI

Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod nr tel 533 666 815 lub adresem e-mail biuro@ekoauto.org

Propozycje zmian EKO-AUTO w przepisach związanych z funkcjonowaniem stacji demontażu

 

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów, Pan Jakub Smakulski złożył w Ministerstwie Rozwoju propozycje zmian w zapisach Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 28.07.2005r. w sprawie minimalnych wymagań dla stacji demontażu pojazdów oraz sposobu demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Zapisy ww. Rozporządzenia nie sprzyjają prowadzeniu działalności gospodarczej. Proponowane zmiany dotyczą głównie zapisów dotyczących magazynowania elementów pochodzących z wymontowanych pojazdów i mają na celu obniżenie kosztów magazynowania, bez negatywnych skutków dla środowiska naturalnego.

Przedstawione sugestie stanowią rezultat cieszących się ogromnym zainteresowaniem konferencji branżowych oraz regionalnych spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie EKO-AUTO, podczas których osoby związane bezpośrednio z branżą recyklingu pojazdów mogą zabrać w głos w kwestiach funkcjonowania systemu oraz panujących przepisów.

O wszelkich postępach dot. zgłoszonych przez Stowarzyszenie wniosków będziemy Państwa informować na bieżąco.

IV posiedzenie Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

 

30 listopada br. w Ministerstwie Rozwoju odbyło się IV posiedzenie Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Podczas posiedzenia zaprezentowano projekt „Polska Strefa Inwestycji”, omawiano zagadnienie bezpieczeństwa elektrycznego związanego z samochodami elektrycznymi i hybrydowymi.

Dużą uwagę poświęcono tematyce emisji CO2 dla samochodów osobowych i lekkich dostawczych.

Przedstawiono także zarys zbliżającej się IV Konferencji Motoryzacja Przemysł Nauka, która odbędzie się 7 grudnia w Warszawie.

Podsumowano dotychczasowy stan prac nad certyfikacją części motoryzacyjnych.