Stanowisko Stowarzyszenia Eko-Auto w sprawie zmian w przepisach dot. podatku akcyzowego

 

bez-tytulu

W miniony piątek PAP biuro prasowe Ministerstwa Finansów poinformowało, że resort finansów pracuje nad zmianami zasad płatności akcyzy w zależności od pojemności silnika i od wieku samochodu.
Artykuł na wnp.pl

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów, Pan Jakub Smakulski zabrał w imieniu branży recyklingu głos w tej ważnej kwestii przesyłając do Komisji Senackich stanowisko branży wraz z propozycjami zmian.

Pismo skierowane do Komisji Senackich

 

Podsumowanie Konferencji „Recykling na murawie” – materiały

 

Aby umożliwić Państwu dogłębne zapoznanie się z treściami prezentowanymi podczas Ogólnopolskiej Konferencji dla Stacji Demontażu Pojazdów i Punktów Skupu Złomu zamieszczamy materiały prelegentów, biorących udział w tym wydarzeniu.

1. Gospodarka zamkniętego obiegu materiałowego realizowana w klastrze gospodarki odpadowej i recyklingu – Pani Marta Laskowska

2. Koszt zagospodarowania odpadów zamiast dopłat do demontażu pojazdów – Pan Jakub Smakulski

3. MOTO2.pl – Pan Łukasz Piasecki

4. Prezentacja PGE Narodowy Warszawa

5. Tendencje i zmiany w budowie oraz ekspoloatacji pojazdów a ochrona środowiska  – Pan dr inż. Piotr Żach

6. Ustawa z dnia 27 maja 2015 r. o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji– Pan Arkadiusz Dzierżanowski

7. Wasz partner w ochronie środowiska Ekolog Sp. z o.o. – Pani Roma Ziółkowska

8. Wymagania prawne w zakresie wwozu do kraju pojazdów używanych i ograniczenia wynikające z ustawy o m.p.o. – Pan Józef Kosecki

9. Platinium MM – Pan Marcin Żyliński

10. Watrec – produkcja „czystego paliwa” ze zużytych opon samochodowych– Pan Andrzej Tatol

11. Park samochodów zarejestrowanych w Polsce – Pan Michał Wekiera

Petycja o podjęcie natychmiastowych działań naprawczych na rzecz funkcjonowania stacji demontażu pojazdów

pet

Korzystając z przysługującego nam prawa zgodnego z ustawą z dnia 11 lipca 2014 roku o petycjach, Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto w porozumieniu z reprezentantami branży recyklingu pojazdów złożyło petycję zawierającą apel o podjęcie natychmiastowych działań naprawczych na rzecz funkcjonowania stacji demontażu pojazdów.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią petycji, która została podpisana podczas Ogólnopolskiej Konferencji dla Stacji Demontażu Pojazdów oraz Punktów Skupu Złomu dn. 29.09.2016r.

Petycja w sprawie działań na rzecz stacji demontażu pojazdów

Relacja z Ogólnopolskiej Konferencji dla Stacji Demontażu Pojazdów oraz Punktów Skupu Złomu „Recykling na murawie

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji z Ogólnopolskiej Konferencji dla stacji Demontażu Pojazdów oraz Punktów Skupu Złomu „Recykling na murawie”, która odbyła się w ostatni czwartek września na terenie PGE Narodowy.

Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie.

Specjalne podziękowania składamy również Panu Marcinowi Łątkiewiczowi za przygotowanie relacji z tego wyjątkowego wydarzenia!

clapper-board-152088_640

Relacja z Ogólnopolskiej Konferencji „Recykling na murawie”

Konsultacje publiczne projektu ustawy Prawo o ruchu drogowym

 

bez-tytulu

Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym właśnie trafił do konsultacji publicznych.

Zachęcamy wszystkich, którzy pragną zabrać głos w tej sprawie do przesyłania opinii na adres Stowarzyszenia biuro@ekoauto.org.

Poniżej zamieszczamy projekt ustawy wraz uzasadnieniem i oceną skutków regulacji.

projekt-z-dnia-30-wrzesnia-2016r-prawo-o-ruchu-drogowym

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji odnajdziecie Państwo również akty wykonawcze będące realizacją delegacji ustawowych zawartych w projekcie.

Ruszyła reforma badań technicznych

 

Do uzgodnień międzyresortowych trafił właśnie „Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym”. Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się od dawna oczekiwany przez branżę motoryzacyjną w Polsce dokument mający za zadanie sanację systemu funkcjonowania Stacji Kontroli Pojazdów.

Więcej informacji na temat w artykule Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego.

Pełna treść artykułu

 

Podziękowanie za udział w Konferencji „Recykling na murawie”.

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO pragniemy podziękować wszystkim Uczestnikom za liczny i aktywny udział w Ogólnopolskiej Konferencji „Recykling na murawie”, która odbyła się na terenie PGE Narodowy w Warszawie dnia 29.09.2016r. Wydarzenie to zgromadziło ponad 120 uczestników, w tym wielu znakomitych gości, przedstawicieli m.in. Ministerstwa Rozwoju, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Instytutu Transportu Samochodowego, Politechniki Warszawskiej, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Klastra Gospodarki Odpadami i Recyklingu, Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz przedsiębiorców z całej Polski.

Przyjemnością było gościć Państwa, móc wysłuchać interesujących wypowiedzi oraz uczestniczyć w dyskusjach. Wielką satysfakcją było również obserwowanie Państwa zainteresowania przedstawianymi przez prelegentów tematami. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenia zdobyte przez Państwa podczas konferencji okażą się niezwykle cenne i pożyteczne, zaś Państwa udział w konferencji będzie początkiem, bądź kontynuacją współpracy ze Stowarzyszeniem EKO-AUTO.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Wykładowcom za podjęcie trudu podzielenia się własnymi wieloletnimi doświadczeniami oraz niezwykle cenną wiedzą z uczestnikami konferencji.

Żywimy przekonanie, że wzorem lat ubiegłych tegoroczna konferencja stanowiła bardzo inspirującą debatę na tematy ważne i aktualne w branży recyklingu pojazdów, z udziałem najwyższej klasy specjalistów ze sfery nauki i praktyki.

Wyrażamy również wdzięczność wszystkim Sponsorom oraz Patronatom medialnym, którzy przyczynili się do zorganizowania konferencji. Jeszcze raz szczerze gratulujemy zwycięzcom losowania wspaniałych nagród ufundowanych przez Sponsorów, mamy nadzieję, iż losowanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji a zdobyte nagrody spełniły Państwa oczekiwania.

Pragniemy również podziękować za niezapomnianą atmosferę jaką Państwo stworzyliście podczas uroczystej kolacji za zakończenie konferencji.

Poza wyrażeniem słów podziękowania, poniżej przedstawiamy zdjęcia z Konferencji, zapraszając jednocześnie Państwa do udziału w naszych kolejnych przedsięwzięciach szkoleniowych.

Obszerniejsza fotorelacja oraz materiały konferencyjne, w tym podpisywana przez Państwa petycja już wkrótce.

.dsc07956    dsc07957